Janeček se ve třetím kole utkal s bývalou novinářkou Janou Kasalovou. Od radních získal deset hlasů, minimum potřebné k vítězství. Kasalové ve třetím kole vyjádřili přízeň jen tři radní.

"Je to prové v historii ČT, kdy byl stávající generální ředitel znovu zvolen," řekl na tiskové konferenci po zasedání Rady ČT její předseda Jiří Baumruk.

"Neříkám, že jsem s tím počítal, to že jsem zvítězil, je pravděpodobně, tím, že má práce ukazuje na něco, co je pozitivní," řekl ke svému znovuzvolení Janeček.

Stávající generální ředitel členy Rady ČT přesvědčil svým projevem, ve kterém zhodnotil své šestileté působení na pozici šéfa ČT. Představil také hlavní priority, mezi které patří zkvalitňování signálu, obsahu programů, dokončení digitalizace a udržení vyrovnaného rozpočtu.

"Ekonomická situace je v tuto chváli dobrá, máme tři miliardy korun an horší časy," řekl Janeček. Podle něj je ale nutné připravit se na léta, kdy finanční rezervy dojdou. "Musíme podnikat opatření, která nám ten měšec znovu naplní," předeslal Janeček. Konrétní kroky optimalizace ve všech sektorech představí nový ředitel poté, co bude znám přesný výstup auditu podniku.

Podle něj bude součástí tzv. optimalizace také propouštění. "Nebudu střílet čísla od boku, nechám si poradit a pak budu jednat," odpověděl Janeček na otázku, kolik lidí přijde o místo.

Janečkovou nejbližší prioritou je vyhraněnější profilace všech čtyř programů. "Do půl roku nás čeká vyprofilování všech kanálů, zejména jedničky a dvojky, které budou oproštěné od zpráv a sportovních relací," odhalil svůj plán Janeček.

Nový šéf by také rád zachoval i po roce 2012 reklamu. Finance z ní by ČT použila na podporu kinematografie. Janeček také uvažuje o pořadu, podobném "nováckému" Volejte řediteli. "Budeme s lidmi řešit problémy prostřednictvím obrazovky," řekl Janeček.

Janeček zůstane ve funkci generálního ředitel ČT dalších šest let, tedy do července 2015.

O pozici generálního ředitele se ve finální volbě ucházela kromě Janečka také bývalá europoslankyně Jana Bobošíková, manažer hudební televize Óčko Hynek Chudárek, bývalá novinářka Jana Kasalová a Radomír Pekárek, který stál u zrodu digitální plnoformátové televize Barrandov.

Do druhého kola volby postoupila kromě Janečka, který v první volbě získal 12 hlasů, s osmi hlasy také Jana Kasalová. Druhé kolo ale nepřineslo vítěze, ani jeden z kandidátů totiž nedosáhl deseti hlasů, minima potřebného k vítězství. Oba kandidáti tak postoupili do třetího kola. Třetí kolo již výsledek přineslo, deset radních bylo pro Janečka, tři pro Kasalovou a jeden se zdržel hlasování. "V případě, že bychom ani ve třetím kole nezískali deset hlasů, jak je nutné ze zákona, zvažovali bychom, zda ještě volbu znovu provádět. Znamenalo by to zrušit výběrové řízení a vypsat nové," vysvětli důvody nutnosti zvolit ředitele na středečním zasedáni rady Baumruk.