"Z Palackého náměstí se přesuneme směrem na Císařskou louku, kde od 15.00 začne program," uvedl Cyprich a doplnil, že jsou připraveny dvě podia, jedna pro kapely, druhá pro Dje. Podle slov organizátora svým způsobem vystupující kapely podpoří boj studentů proti státním maturitám.

"Všem 200 poslancům jsme poslali výzvu, aby si vyzkoušeli státní maturitu, která bude součástí zítřejší akce," řekl Cyprich a dále podotkl, že z celkového počtu poslanců reagovala jen malá hrstka, asi okolo 15 osob. V podobě testu tak poslanci mohou pátrat ve svých hlavách například nad matematikou, angličtinou nebo českým jazykem.

V této souvislosti upozornil organizátor například na reakci Kateřiny Jacques (SZ). "Státní maturity jsou přespříliš zpolitizované téma a koneckonců lze očekávat, že vaše demonstrace se opět odehraje pod taktovkou pana Soukupa a paní Zubové," zaznělo v odpovědi poslankyně, kterou zaslal asistent Tomáš Jungwirth. Podobný názor zastává i Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která ve své odpovědi uvedla, že nehodlá dělat stafáž volební kampani paní Zubové. "Mám pochopení pro vás, mladé lidi, ale vidím, že jste zneužíváni k jiným účelům. Promiňte, já to tak cítím, zdravím vás a věřím, že se setkáme u rozumné diskuse," prohlásila Šojdrová.

Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek se omluvil a zaslal organizátorům odpověď, že má jednání se starosty v Jihočeském kraji.

Účast na demonstraci potvrdili místopředseda strany ČSSD Zdeněk Škromach a předsedkyně Demokratické strany zelených Olga Zubová, které se již zúčastnila první demonstrace v polovině června.

Na Císařské louce vystoupí například kapela Bengas, Niceland, Tam-Tam Orechstra a DJs Robot, La-di-da nebo Soultcheck.