„Ale to ještě nejsou evropské poháry,“ nebere předkolo soutěže jako ty pravé evropské pohárové bitvy Otepka. „Nejdříve se do poháru musíme dostat a já doufám, že se nám to povede.“

V minulé sezoně patřil k nejlepším hráčům Baníku Ostrava a famózně hrál především v nešťastném utkání na hřišti Spartaku Moskva, kde Baník dělily od postupu do základní skupiny Poháru UEFA jen centimetry. „Proti Spartaku jsme odehráli dva skvělé zápasy. Jen jsme si doma dali nešťastný vlastní gól a spoustu šancí jsme neproměnili,“ upozorňuje. Po výsledcích 0:1 a 1:1 ostravský tým vypadl, jediný gól vstřelil právě Otepka.

Nyní jde v dresu Olomouce do stejné soutěže, i když pod jiným názvem. „Ale cesta do základní skupiny je delší a složitější. S Baníkem nám stačilo zdolat jednoho soupeře, i když hodně silného. Teď ale jsou na cestě do základní skupiny tři mužstva,“ vypočítává Otepka.

O islandském fotbalu toho hanácký špílmachr mnoho neví. „Znám snad jen útočníka Gudjohnsona, který hrál za Chelsea a Barcelonu,“ usmívá se zkušený hráč. „Jo a ještě na Islandu hrál můj bývalý spoluhráč z Příbrami Petr Podzemský,“ vzpomíná si.