Jednatřicetiletý Pacanda měl zamířit v létě do zahraničí, ale ani jedna nabídka z východu nakonec neskočila jeho přestupem. Místo toho bude nadále hrát za Znojmo, které posílil letos v zimě a na jaře se s týmem marně pokoušel o postup do druhé ligy.

Před příchodem do Znojma působil Pacanda na podzim minulého roku v kazašském klubu Šachťar Karaganda, za který odehrál sedm ligových zápasů a vstřelil tři branky. Jenže brzy se zranil a musel na operaci kotníku. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu se nezapojil do zimní přípravy s brněnským týmem, s nímž ho pojí smlouva až do června příštího roku.

Technický útočník byl kromě svých střeleckých výkonů v minulosti známý také prohřešky proti životosprávě. Svoji poslední brněnskou šanci nevyužil během podzimu v roce 2007, kdy si jej do týmu vyžádal tehdejší kouč Petr Uličný. Ze začátku mu splácel důvěru, když v deseti zápasech třikrát skóroval, jenže poté ze sestavy vypadl a už se do ní nevrátil. Bývalý hráč Sparty Praha a Innsbrucku ještě vloni na jaře hostoval ve Zlíně. V české nejvyšší soutěži odehrál 216 utkání, v nichž zaznamenal 58 branek.