Česká tenistka Lucie Hradecká ve druhém kole vyhrála nad Chorvatkou Karolinou Spremovou 2:1 na sety. Hradecká, nasazená do dvouhry jako číslo 7, vyhrála první sadu bez potíží 6:2. Ve druhé ale začala mít navrch Chorvatka a povedlo se jí srovnat na 1:1. Rozhodující set ale opět patřil české hráčce. Hned v úvodu vzala soupeřce podání a zápas dovedla do vítězného konce. Po hodině a 53 minutách dramatické bitvy se těšila česká hráčka z postupu do další fáze turnaje.

Naopak ze hry je další česká tenistka Barbora Záhlavová Strýcová. Ta ve druhém kole nestačila na španělskou tenistku Carlu Suárezovou Navarrovou. Záhlavová Strýcová ztratila první sadu snadno, když v ní uhrála jedinou hru. Druhý set už byl vyrovnanější, přesto jej nakonec získala také španělská tenistka a po hodině a necelých třiatřiceti minutách slavila postup.

Ve čtyřhře se dařilo Renatě Voráčové, která ve dvojici se Slovenkou Magdalenou Rybárikovou vyhrála nad rakousko-německým duem Klemenschitsová, Maleková 2:0 na sety a postoupila už do semifinále turnaje.

ECM Prague Open (Praha, 220 tisíc USD):

Dvouhra - 2. kolo: HRADECKÁ (7-ČR) - Spremová (Chorv.) 6:2, 4:6, 6:4, Suárezová Navarrová (4-Šp.) - ZÁHLAVOVÁ STRÝCOVÁ (ČR) 6:1, 6:4, Schiavoneová (1-It.) - Hercogová (Slov.) 6:2, 6:2, Bammerová (2-Rak.) - Kudrjavcevová (Rus.) 6:1, 6:1.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Rybáriková, VORÁČOVÁ (SR/ČR) - Klemenschitsová, Maleková (Rak./Něm.) 6:2, 6:3, K. Bondarenková, A. Bondarenková (2-Ukr.) - Brozdová, Kisczynská (Pol.) 6:4, 6:1.