Meszároš se poprvé objevil v dresu Dynama v úterním přípravném duelu proti rumunské Pandurii. A podle klubového webu vše nasvědčuje tomu, že se stane novou akvizicí Jihočechů. "Vedle Tomáše Sedláčka nemáme v útoku žádného zkušeného hráče, a proto by pro nás byl Meszároš vítanou posilou," řekl sportovní manažer klubu Roman Rogoz.

Třicetiletý Meszároš je odchovancem Slovanu Bratislava, kde působil od roku 1986 ve všech mládežnických kategoriích, stihl také angažmá v tureckých týmech Elazigspor a Adanaspor, zahrál si ještě za řecký Panionios. Na Slovensku oblékal vždy pouze dres mateřského klubu, za který stihl nastoupit ke 185 zápasům, v nichž zaznamenal 51 branek.

"Ve Slovanu Bratislava mi končila smlouva a nový trenér Dušan Uhrin spíše preferoval taktiku s jedním útočníkem. V tak velké konkurenci by bylo těžké se prosadit," řekl slovenský forvard. "Jsme předběžně domluvení a vypadá to, že budu v Budějovicích působit. Měl jsem i jiné nabídky, ale v tuto chvíli už není víceméně o čem hovořit," dodal Meszároš, který v minulé sezoně jako střídající hráč zaznamenal v 31 duelech pět zásahů.

"Meszároš je prověřený nejen slovenskou ligou, nastupoval i za reprezentaci. Je to zkušený útočník s dobrým krytím míče. Myslím, že bychom takového hráče měli získat. S Tomášem Sedláčkem si v docela rozuměli," poznamenal na adresu případné posily českobudějovický kouč Pavel Tobiáš.

Na jihu Čech by měl působit i brazilský bek Everson Alan De Lima, jenž patří k příjemným překvapením letní přípravy. Naposledy působil na Maltě, ale během testu ukázal své přednosti. K definitivnímu potvrzení jeho angažmá v Dynamu prý scházejí pouze formality. "Ještě je potřeba podepsat s hráčem smlouvu v anglickém jazyce, což požaduje jeho agent," sdělil generální manažer klubu Jiří Kotrba. Ten si pochvaloval příchod hráče, který může nastoupit téměř na všech postech v obraně.