"Je to na nejlepší cestě, ve čtvrtek by měl být jeho příchod na roční hostování definitivní. Od Pirosky očekáváme zkvalitnění naší ofenzivy. S pražskou Spartou máme dobré vztahy, naše spolupráce bude pokračovat a nevylučujeme, že bychom ze Sparty mohli ještě nějakého hráče získat," řekl agentuře SITA tiskový mluvčí FK Senica Viktor Blažek.

Piroska zatím s fotbalisty FK Senica netrénuje. "Ke spoluhráčům se připojí v pátek a pokud bude zdravotně v pořádku a dotáhneme všechny legislativní záležitosti, bude ho mít trenér Hudec k dispozici už v sobotním utkání 2. kola Corgoň ligy proti Prešovu. Rozhodnutí, zda nastoupí, bude samozřejmě na trenérovi," dodal V. Blažek.

Juraj Piroska přestoupil v únoru 2009 z Artmedie Petržalka do Sparty Praha, když na Letné podepsal tříletý kontrakt, ale v jarní časti Gambrinus ligy 2008/2009 moc příležitostí od trenéra Jozefa Chovance nedostal. Objevoval se spíš v sestavě druholigové rezervy Letenských. Odchovanec bratislavského Slovanu v minulosti hrál i za Trenčín a německý Freiburg.