PRAHA - Děj snímku Proroctví začíná v roce 1959, kdy jsou na počest otevření nové základní školy uloženy výkresy jejich žáků. Po 50 letech jsou dokumenty objeveny a vedle obrázků obsahují i list papíru s náhodnou řadou čísel. Ten se dostane do rukou profesora Johna Koestlera v podání Nicolase Cage, který v něm rozluští letopočty všech katastrof z uplynulých let. Čísla představují jejich přesná data, počet obětí i zeměpisné souřadnice.

Záhadný výkres však předpovídá ještě tři události, k nimž má teprve dojít, z nichž poslední varuje před úplnou zkázou světa. Hlavní hrdina se snaží před hrozbou informovat prostřednictvím úřadů, které mu však nejsou nakloněny a považují jej za duševně chorého člověka. Koestler tak vyhledá potomky již mrtvé autorky rukopisu a společně se vydávají na nebezpečný závod s časem.

Režisér Alex Proays v Proroctví navozuje tísnivou atmosféru, jejíž budování si již osvojil během realizace hororů Vrána a Smrtihlav nebo sci-fi snímku Já, robot s Willem Smithem v hlavní roli.
Proroctví mělo v amerických kinech premiéru už 30. března a celosvětově utržilo 155 milionů dolarů, což je trojnásobek jeho rozpočtu.

Tvůrci

Režie: Alex Proyas
Scénář: Ryne Douglas Pearson, Juliet Snowden, Stiles White, Stuart Hazeldine
Kamera: Simon Duggan
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Nicolas Cage, Rose Byrne, Chandler Canterbury, Lara Robinson, Ben Mendelsohn