PRAHA - Vzhledem ke kolonám je potřeba přítomnost policistů, aby hlídali komunikaci. "Dopravu řídíme na křižovatkách Modřanské ulice a Jižní spojky a dále také na křižovatce Lamačovy ulici s Barrandovskou radiálou," uvedl Hulan a dodal, že policie bude na místě ještě několik hodin.

Podle posledních informací se kolony začínají pomalu rozjíždět. Ale dopravu v Praze komplikují nehody. Například kolem páté hodiny se na Jižní spojce ve směru na Prahu 9 u lanového mostu střetla tři osobní auta. Kvůli nehodě je neprůjezdný střední jízdní pruh. Kolem čtvrté se stala nehoda na Barrandovském mostě, která je už odstraněna. Podle policie je možné, že se řidiči snaží dohnat zpoždění, které nastalo kvůli havárii cisterny.

Polská cisterna tak blokovala provoz od úterního večera, kdy se převrátila. Na místo okamžitě vyrazili hasiči a policisté, kteří místo havárie kompletně uzavřeli a provoz byl veden pouze po objízdných trasách. Podle značení byla auta vedena od Barrandovského mostu do Strakonické ke Smíchovu do Moulíkovy ulice, dále do Nádražní a U lihovaru tak, aby řidiči mohli po opětném křížení Barrandovského mostu a Strakonické ulice pokračovat po svých původních trasách.

Na místo dorazila i úklidová firma, které se kamion podařilo obrátit a následně odtáhnout až ve středu kolem třetí hodiny odpolední. Zaměstnanci firmy použili těžkou techniku a po několika hodinách snažení cisternu vytáhli z podjezdu. Podle posledních zpráv zůstalo v cisterně 16 tun ovocné šťávy, které se budou odčerpávat až na jiném místě.

Poté se technická správa komunikací pustila do odklízení trosek, což trvalo zhruba necelou hodinu.