Formaci Moderat si jako předkapelu vybral Thom Yorke, frontman Radiohead. Moderat tvoří hudebník, který je na německé scéně známý pod pseudonymem Apparat, dále Gernot Bronsert a Sebastian Szary. Debutové album vydali Moderat po sedmi letech spolupráce, na jaře letošního roku u berlínského vydavatelství Bpitch control.

Alternativní rocková kapela Radiohead vznikla v roce 1985 v anglickém městě Abingdon. Své debutové album Pablo Honey vydala v roce 1993. V její diskografii dále nalezneme desky The Bends, Kid A, Hail to the Thief, z nichž pravděpodobně nejvíce pozitivních ohlasů získala nahrávka OK Computer z roku 1997. Skupina prodala více než 30 milionů alb a za svou dlouholetou kariéru získala řadu ocenění. Letos obdržela prestižní Grammy v kategorii Nejlepší alternativní album za svou poslední desku nazvanou In Rainbows.

Do Prahy přijede kapela vůbec poprvé, a to ve složení: zpěvák Thom York, bubeník Phil Selway, kytarista Ed O´Brien, klávesista a kytarista Jonny Greenwood a baskytarista Colin Greenwood.