Diváci prvního dílu byli svědky osudů nájemného vraha Cheva Cheliose, kterému byl do těla vpraven jed. Ten ho usmrtí, pokud nebude jeho srdce vystaveno permanentnímu stresu. Filmoví tvůrci navázali na tyto události a opět postavili do centra dění tuto postavu, která se pohybuje za hranicí zákona.

Čínská mafie tentokrát ukradne Cheliosovo srdce a dodá mu bateriově poháněnou náhradu, která potřebuje ke správnému fungování pravidelné dávky elektřiny. Nájemný vrah se chce pomstít svým nepřátelům a za každou cenu získat své srdce zpět. Snímek je určen zejména pro příznivce akčních filmů a výjimečných hrdinů.

Ústřední roli Cheva Cheliose si zopakoval britský herec Jason Statham, který má bohaté zkušenosti s natáčením akčně laděných filmů. Diváci si jej mohou pamatovat z trilogie Kurýr, z filmů Rallye smrti, Collateral nebo Loupež po italsku. Další postavy ztvárnili herci Amy Smartová, Clifton Collins Jr. nebo Efren Ramirez.

O režii se postarala dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor, která stojí také za prvním dílem z roku 2006. Akční thriller Zastav a nepřežiješ celosvětově utržil necelých 43 milionů dolarů.