Policisté se při silničních kontrolách stále častěji na Českobudějovicku setkávají s řidiči i řidičkami, kteří usednou za volant pod vlivem alkoholu či drog. „Zatímco loni jsme měli od začátku roku do července 211 řidičů pod vlivem alkoholu, letos je jich už 238. Řidičů pod vlivem omamných a psychotropních látek jsme zadrželi už 31, přičemž v loňském roce za stejné období to bylo okolo 12 případů,“ uvedla Tupá.

Jedním z posledních rekordmanů byl motorista, kterého policejní hlídka načapala za volantem s téměř třemi promile alkoholu. Policistům se přiznal, že vypil před jízdou dvě lahve tvrdého alkoholu.

Výjimkou nejsou ani účastníci silničního provozu na bezmotorových vozidlech. „Byl to i cyklista, který měl přes jedno promile alkoholu. Ten je také stíhán, protože ani cyklisté nesmějí s alkoholem jezdit po silnicích či po jiných veřejných komunikacích,“ doplnila Tupá.

Policie proto přes celé léto připravuje řadu dopravně bezpečnostních akcí zaměřených na alkohol, ale i na rychlou jízdu, bezpečnostní pásy a technický stav vozidel. A to nejenom na Českobudějovicku, ale po celém Jihočeském kraji.