Okolo středeční desáté hodiny dopolední by se mělo začít pod pražským Barrandovským mostem v Praze s přečerpáním a následným vyproštěním havarované polské cisterny s nákladem sirupu. Agenturu o tom informoval pracovník likvidační firmy, která je tímto úkolem pověřena.

"Začít by se mělo kolem desáté a podle prvních odhadů by se mělo přečerpání a následné zdvihnutí návěsu zpět na kola stihnout přibližně za dvě hodiny," objasnil pracovník likvidační firmy, který je na místě havárie. Podle něj je v tuto chvíli zcela průjezdný levý jízdní pruh a doprava v místě není až tak komplikovaná.

"Kdyby se řidiči věnovali řízení a ne okukování toho co se na místě děje, k zásadnímu narušení provozu by nemuselo docházet," dodal také zaměstnanec.

Polská cisterna se převrhla v úterý vpodvečer v podjezdu Barrandovského mostu v Praze. V současné době leží v podjezdu návěs na pravém boku.

Kromě havárie cisterny, která způsobila kolaps na pražské Jižní spojce směrem k Barrandovskému mostu a také na příjezdu do metropole po dálnici D1, komplikují provoz v Praze mnohé uzavírky. TSK o víkendu zahájila opravu parovodu ve Veletržní ulici v úseku od Letenského náměstí po ulici Dukelských hrdinů, v jejímž důsledku se tvoří kolony v oblasti Holešovic a Vltavského nábřeží. Provoz se v těchto místech a přilehlém okolí pohybuje na stupni číslo čtyři. Na pražské magistrále se pohybuje stupeň provozu rovněž na čísle čtyři, a to od centra až po most Barikádníků. Na ostatních pražských komunikacích je situace poklidnější a to mezi stupněm dva až tři.