Nepodařilo se potvrdit ani vyvrátit rasový motiv útoku. Nadále zůstává ve hře i finanční motiv, stejně jako náhodný kriminální delikt. „V současné době nemají kriminalisté informace, které by jakoukoli verzi vyvrátily, nebo naopak potvrdily. Není možné tedy z pochopitelných důvodů označit jakoukoli verzi jako více či méně pravděpodobnou,“ uvedla Štětínská.

Vyšetřovatelé prověřovali mimo jiné i nahrávku, která byla zveřejněna v médiích. Šlo o záběry hořícího domu, které pořídil jistý muž. Kriminalisty na ni upozornil jeden z kolegů, který ji nalezl na internetu. Policisté museli zjistit, kdo nahrávku pořídil a zda by nemohla přinést důležité informace. Zjistili však, že nahrávka zachytila jen samotný požár domu, tedy následek, a zasahující hasiče.

Podle Štětínské již policie žádné informace od veřejnosti týkající se případu nedostává. Poslední podnět dostali vyšetřovatelé počátkem června. Nikdo se ani nepřihlásil o odměnu milion korun, která vypsala televize Nova za informace vedoucí k dopadení žhářů.

Neznámí žháři zaútočili na dům romské rodiny ve Vítkově v noci na 19. dubna. Dům kompletně shořel, dva dospělí a jedno dítě byli popáleni. Nejhůře je na tom dvouletá dívka, která zůstává ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě, její stav se však již lepší.