"Odehrajeme dvě představení, ale ani jedno nebude hra Williama Shakespeara, od půl deváté večer začneme pohybově-výtvarným představením Stvoření a ve čtvrt na deset spustíme hudební kabaret Vlak je připraven. Oba kusy bude hrát všech dvacet pět účastníků divadelní dílny z Prahy, Brna, Ústí nad Labem, Jeseníku, Javorníku a Ostravy," uvedl agentuře Rychecký.

Ostravská část Shakespearovských slavnosti se koná pod záštitou primátora Petra Kajnara (ČSSD) a město na ně přispělo 400 tisíci korunami.

"Slavnosti začnou v pátek komedií Veselé paničky Windsdorské v režii Jiřího Menzla, v jiskřivém překladu Martina Hilského, s Bolkem Polívkou v roli Falstaffa. Ani čtyři reprízy zřejmě neuspokojí zájem publika, kapacita hlediště na hradě je necelých sedm set návštěvníků. Pokračují 23. až 27. července ostravskou inscenací Komedie omylů. Bouři s Janem Třískou uvidí zájemci 28. až 30. července. Od 1. do 4. srpna doplní festival hra Sen noci svatojánské v hlavních rolích s Oldřichem Víznerem a Sabinou Laurinovou. Letošní ročník nabídne divákům více představení, pohodlnější křesla, lístky prodávané na konkrétní místa a v případě potřeby je nachystáno na půjčení pět set přikrývek proti chladu. Vstupenky s cenami odstupňovanými podle zón jsou ještě stále v prodeji v síti Ticketportal i v pobočkách Ostravského informačního servisu," sdělila mluvčí ostravské radnice Andrea Vojkovská.

Podle pořadatelů ostravských Shakespearovských slavností je prodáno sedmdesát procent lístků.