Legendární zpěvák a kytarista vystupuje na světových pódiích již od 40. let minulého století a od této doby nahrál více než 50 alb. Ani ve svém pokročilém věku příliš neodpočívá a permanentně se věnuje koncertování a produkci nového hudebního materiálu.

Třiaosmdesátiletý B.B. King kdysi odehrál v průměru 275 koncertů za rok. Na svém kontě má 15 cen Grammy a může se pochlubit několika zlatými i platinovými deskami. V roce 1987 byl uveden do Rock and Rollové síně slávy.

Hudebník bývá označován za nejlepšího bluesového kytaristu všech dob a odborníci si cení jeho náročné techniky. Svou specifickou hrou na kytaru inspiroval mnohé generace muzikantů, mezi které patří Eric Clapton, Mike Bloomfield, Freddie King, Otis Rush, Johnny Winter a další.

Své poslední studivé album s názvem One Kind Favor vydal B.B. King v uplynulém roce a získal za něj Grammy v kategorii Nejlepší tradiční bluesové album. Mezi jeho nejznámější písně patří mimo jiné Three O'Clock Blues, Please Love Me, You Upset Me Baby, When My Heart Beats Like a Hammer, Bad Luck, Sweet Sixteen nebo Chains and Things.