Naposledy se Patti Smithová představila českému publiku v roce 2005. Její koncert zaznamenal u diváků i u kritiků velice pozitivní ohlasy. V Praze vystoupí zpěvačka a klíčová postava světového undergroundu se skupinou, jejíž sestavu tvoří kytarista Lenny Kaye, bubeník Jay Dee Daugherty, baskytarista a klávesista Tony Shanahan a kytarista Jackson Smith.

Patti Smithová zahájila hudební kariéru v 70. letech na klubové scéně v New Yorku. V kapele Patti Smith Group působil v začátcích dokonce i český zástupce, hudebník Ivan Král.

Debutové album nazvané Horses vyšlo v roce 1975 a krátce nato následovaly další úspěšné desky jako například Radio Ethiopia z roku 1976, Easter či Wave z roku 1979. Kapela, v čele se svou frontmankou, vedla velice bouřlivý život plný večírků, alkoholu i drog a Patti Smithová oznámila v době své největší slávy dočasné ukončení kariéry.

Na koncertní pódia se vrátila v 90. letech po vydání alba Gone Again v roce 1996. Jejím zatím posledním hudebním počinem je deska Twelve z roku 2007, která obsahuje cover verze známých hitů.