"Kandidátky byly schváleny jednomyslně," řekl Topolánek. Přál by si, aby kandidáti přinesli Česku v budoucnosti dobrá a efektivní řešení. V srpnu se občanští demokraté chtějí věnovat doladění volebního programu. "Budeme především diskutovat s občany, abychom měli zpětnou vazbu," řekl místopředseda strany Ivan Langer. Začátek horké kampaně odstartuje v prvních dnech září.

Topolánek dále uvedl, že výkonná rada strany se také seznámila s předvolebními průzkumy nebo také s načasováním jednotlivých fází kampaně z pohledů zahraničních poradců. "Bavili jsme se také o pravidlech volební kampaně," prohlásil Topolánek a podotkl, že se strana domluvila na prioritě kampaně, a to na jednotné prezentaci strany.

Jednou z nejsilnějších kandidátek strany je jihomoravská, jedničkou je tady předseda Mirek Topolánek, na druhém místě Václav Mencl a na třetím místě Pavel Suchánek, Středočeský kraj povede do voleb Petr Bendl, dvojkou je Petr Tluchoř a třetí místo obsadil náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr. V čele olomoucké kandidátky stojí místopředseda strany a exministr vnitra Ivan Langer, dvojku představuje v kraji Radim Fiala a trojka kandidátky patří Zdeňku Boháčovi. Občanské demokraty ve Zlínském kraji povede do voleb místopředseda strany Petr Nečas, druhý se umístil Pavel Svoboda a na třetím místě je Jaroslav Plachý. První místopředsedkyně strany Miroslava Němcová obhájila svou pozici jedničky na Vysočině, druhé místo získal Vladimír Hink a na třetím skončil Milan Šmíd. V Jihočeském kraji se na prvních třech místech umístili v pořadí Jan Bauer, Václav Baštýř, František Dědič. V čele plzeňské kandidátky se umístil Jiří Pospíšil, druhý Jiří Papež, třetí Robert Varga. Karlovarský kraj povede do voleb Miloš Patera, druhý se umístil Lubomír Suk a trojkou je Tomáš Linda. Exministr zemědělství Petr Gandalovič je lídrem kandidátky v Ústeckém kraji, na druhém místě se nachází primátorka Chomutova Ivana Řápková a na třetím Jiří Šulc. Kandidátku v Libereckém kraji povede Zdeněk Mach, na druhém místě skončil Tomáš Hasil a na třetím se umístil Karel Dlouhý. V Královéhradeckém kraji první pozici obsadil Jozef Kochan, druhou Petr Štěpánek, třetí Zdeněk Lhota, v Pardubickém stojí v čele Daniel Petruška, druhý je Jiří Čepelka a třetí Ladislav Libý. Lídrem Moravskoslezské kandidátky strany je Pavel Drobil, dvojku obsadila Jaroslava Wenigerová a třetí pozice patří Igoru Svojákovi.

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny se letos budou konat 9. a 10. října. Síly hlavních politických rivalů jsou zatím vyrovnané, potvrzují předvolební průzkumy. Poslední agentury Median uvádí, že by volby vyhrála ODS s 34,2 procenta hlasy před sociální demokracií, která by získala 33 procent hlasů. Třetí by skončili komunisté, které by volilo 12,1 procenta lidí.