V prvním poločase vyběhla na trávník v Karviné o poznání silnější sestava Baníku. V obraně se fanouškům představil poprvé Kapverďan Fernando Neves a hned několikrát si vysloužil aplaus slušně zaplněných tribun. Jestliže ve hře dozadu hosté nechybovali, útočná fáze jim tolik nešla.

Dlouho zůstávala největší příležitostí favorita nepřesná rána Víta Přecechtěla, mezi tyče pak hlavičku nenasměroval ani Adam Varadi a střela Tomáše Marka skončila v náručí gólmana Karviné. Řada dalších centrů ze stran pak neskončila zakončením hostů.

Do druhé půle dal trenér Baníku Ostrava Miroslav Koubek šanci mladíkům. Ti si vypracovali několik náznaků možností, jenže zranitelnější byla i obrana a po tečované ráně Zdeňka Látala šli domácí do vedení. Šance k vyrovnání pak spálili Róbert Zeher, František Metelka nebo Ján Greguš, ovšem v 90. minutě se tečovaná rána Daniela Tchuře z trestného kopu odrazila k Pavlíkovi, který srovnal.

MFK OKD Karviná – FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 67. Látal – 90. Pavlík.
Sestava Baníku Ostrava – I. poločas: Buček – Zawada, Bolf, Neves, Tomašák – Lukeš, Marek, Lička – Kraut, Přecechtěl, Varadi.
Sestava Baníku Ostrava – II. poločas: Baránek – Hable, Neuwirth, Pavlík, Tchuř – Boháč, Kosňovský, Metelka, Lee Hyung-Sang – Zeher, Greguš.