V rámci soustředění ve Slovinsku si český tým odskočil k chorvatskému moři. "Trenér David Jiroutek nám vyprávěl, že tam zná krásnou podvodní jeskyni. Když jsem viděl, jak se ponořil a na tři minuty zmizel, povídám: do toho nejdu," líčil Janda. Po pár hodinách se mu to ale rozleželo a boční komorou do jeskyně s trenérem rezervního týmu Radkem Žídkem a kolegou Borkem Sedlákem přece jen doplaval. "Jenže najednou přišel příliv a komora se začala uzavírat. Jediná cesta ven vedla při dnu. Jenže já nejsem zrovna exceletní plavec a než jsem se ponořil, došel mi dech. To byl trochu šok, ale plaval jsem dál. Když už jsem viděl světlo a blížící se hladinu, rozbil jsem si hlavu o skálu. To už jsem mlel z posledního, bál jsem se, že to vzdám," povídal Janda.

Ten má dodnes husí kůži a zrychlený tep, když si na zážitek vzpomene. "Takovou blbost už nikdy neudělám byl jsem z toho docela v šoku. Ještě, že Radek plaval až za mnou a nebyl jsem tam sám."

Janda byl prý pod vodou dvacet až třicet vteřin, ale připadalo mu to jako celá hodina. "Tep jsem měl snad dvě stě padestát. Když to slyšela manželka, povídala, že jsem šílenec. Co šílenec! Ona vlastně řekla, že jsem debil," zasmál se skokan.

Navzdory nevalným výsledkům v úvodních závodech letního Kontinentálního poháru, které proběhly začátkem července ve slovinské Kranji, se Janda cítí dobře. Začal znovu spolupracovat s koučem Vasjou Bajcem, který ho před třemi roky přivedl k největším úspěchům. "V tréninku mi to skáče dobře, ale jak přijde závod, je problém. V Kranji mě Vasja seřval, raději sedl na motorku a odjel se někam uklidnit," připomněl Janda své 25. a 37. místo "Kondičně jsem na tom výborně, ale zrychlil se mi pohyb, a rázem dělám hrozné brzáky. Dřív jsem se odrážel moc pozdě, a teď zase brzo. Ale chce to jen pár dobrých skoků, půjde to," věří.

Spolupráci s Bajcem si pochvaluje, problém není ani v komunikaci slovinského trenéra a kouče českého národního týmu Davida Jiroutka. "Volají si, je to v pohodě. A já už, jak tak bývám často s Vasjou, rozumím slovinsky skoro všechno. On na mě už skoro jinak nemluví," dodal Janda.

V rámci "potápěčského" výletu do Chorvatska i setkání sportovců ve Vraném si zajezdil Janda i na vodních lyžích. "Nejsem přeborník, ale za člunem se udržím. Tady ve Vraném to bylo taky dobré, i když jednou jsem měl namále. Skoro jsem se vykoupal."