Po pondělním postupu Barbory Záhlavové Strýcové pronikla do druhého kola Prague Open na Štvanici také Lucie Hradecká. Čtyřiadvacetiletá česká tenistka si na úvod turnaje snadno poradila s ruskou kvalifikantkou Xenií Pervakovou a za necelou hodinu ji porazila ve dvou setech 6:3 a 6:2. Ve druhém kole se sedmá nasazená Hradecká poměří s Chorvatkou Karolinou Spremovou.

Ve druhém kole se v úterý na Prague Open střetly česká tenistka Karolína Plíšková se svou favorizovanou krajankou Ivetou Benešovou. Plíšková zaskočila českou jedničku na turnaji a získala ve zkrácené hře první sadu. Pak ale Benešová zabrala a vyhrála zbylé dvě sady v poměru 6:1 a 6:3, což jí zaručilo postup do další fáze turnaje. Zápas trval hodinu a necelých padesát minut.

Do 2. kola postoupila v úterý i česká tenistka Petra Kvitová, když v souboji s Ruskou Lapušenkovou ztratila za celý zápas jen jedinou hru. Kvitová na kurtu vládla od samého začátku, první sadu vyhrála jasně 6:1 a ve druhé ruské soupeřce nadělila dokonce "kanára" (6:0). Z postupu do druhého kola se mohla Petra Kvitová těšit po necelých sedmačtyřiceti minutách.

Česká tenistka Klára Zakopalová prohrála v úterý v prvním kole turnaje 0:2 na sety se Slovinkou Polonou Herzogovou. Zakopalová sice odehrála v prvním kole pražského turnaje s Herzogovou vcelku vyrovnanou partii, v obou setech však nakonec byla úspěšnější soupeřka české tenistky, a proto se také mohla těšit po necelých 96 minutách z postupu do další fáze Prague Open.

Hned po svém prvním vystoupení se naopak s turnajem ve dvouhře rozloučila Nicole Vaidišová a její plány na úspěch na některém z turnajů se opět odkládají. Někdejší česká tenisová jednička prohrála v úterý s Ruskou Kudrjavcevovou po setech 5:7, 2:6. Zápas trval hodinu a devatenáct minut.

ECM Prague Open (Praha, 220 tisíc USD):

Dvouhra - 1. kolo: BENEŠOVÁ (3-ČR) - PLÍŠKOVÁ (ČR) 6:7(5), 6:1, 6:3, L. HRADECKÁ (7-ČR) - Pervaková (Rus.) 6:3, 6:2, KVITOVÁ (8-ČR) - Lapuschenková (Rus.) 6:1, 6:0, Herzogová (Slov.) - ZAKOPALOVÁ (ČR) 7:5, 6:4, Kudrjavcevová - VAIDIŠOVÁ (ČR) 7:5, 6:2, K. Bondarenková (Ukr.) - A. Bondarenková (5-Ukr.) 6:1, 6:3, Bacsinzká (Švýc.) - Rybáriková (6-SR) 6:2, 7:6(5), Niculescuová (Rum.) - O´Brienová (V. Brit.) 6:3, 6:2, Dijasová (Kaz.) - Mladenovičová (Fr.) 6:4, 6:1, Barroisová (Něm.) - Olaruová 5:7, 6:1, 7:5, Vögeleová (Švýc.) - Martičová (Chorv.) 3:6, 6:4, 6:3, Spremová (Chorv.) - Maleková (Něm.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo: BENEŠOVÁ, ZÁHLAVOVÁ-STRÝCOVÁ (1-ČR) - Danilidouová, Wöhrová (Řec./Něm.) 6:4, 6:2, K. Bondarenková, A. Bondarenková (2-Ukr.) - Kapšajová, Pironková (Ukr./Bul.) 7:5, 6:4, Rybáriková, VORÁČOVÁ (SR/ČR) - O´Brienová, Tatišviliová (V.Brit./Gruz.) 6:4, 6:4.