Nový realizační tým se v úterý poprvé sešel ve složení trenér Ivan Hašek, asistenti Michal Bílek a Luděk Klusáček, poradce Karel Brückner a trenér gólmanů Jan Stejskal. Všech pět trenérů si na prvním zasedání rozdělilo kompetence - Ivan Hašek a Michal Bílek jsou pověření přípravou a vedením tréninku a také trénováním zápasů, Luděk Klusáček má na starost analýzu soupeře a rozbor jeho hry, Brückner bude organizovat sledování jednotlivých hráčů, přičemž bude také jezdit na některé zápasy, aby je viděl osobně.

Tým kolem Ivana Haška se také dohodl na dalších členech reprezentačního realizačního týmu. „Jména ale říkat nebudu, musí je příští úterý schválit výkonný výbor. Samozřejmě jde o maséry, lékaře, fyzioterapeuty nebo třeba tiskového mluvčího,“ nastínil Hašek.

Stále otevřená je také pozice manažera reprezentačního týmu, kterou Hašek nabídl záložníkovi Slavie Vladimíru Šmicerovi. „Má čas na rozmyšlenou, nikam ho netlačíme. Pokud by to nevzal, musíme začít hledat jiné alternativy. Ale zatím žádné nemáme,“ prozradil Hašek. V současné době tuto funkci zastává Jaroslav Dudl.

„Zároveň jsme si určili širší okruh hráčů, které budeme v nejbližší době sledovat. Je tam asi padesát až pětapadesát fotbalistů,“ řekl Hašek s tím, že kontaktoval také nejlepšího střelce české reprezentace Jana Kollera. „Mluvil jsem s ním o jeho návratu. Momentálně však má nabitý program a na přátelský zápas s Belgií pravděpodobně nepřijede. Ale důležité je, že chce týmu pomoci, pokud bude potřeba. To je pozitivní,“ informoval Hašek na adresu střelce pětapadesáti reprezentačních gólů. Nominaci na přátelský zápas proti Belgii Hašek oznámí ve čtvrtek 6. srpna.

Podle jeho slov se v přátelském zápase s Belgií, který se hraje 12. srpna v Teplicích, nejspíš nepředstaví všichni klíčoví fotbalisté. „Někteří hráči mají nabitý program, takže nejspíš někdo z nich nebude k dispozici. Budeme také hovořit i s hráči, kteří byli vyloučeni z reprezentace. Jen Tomáš Ujfaluši ukončil reprezentační kariéru, ovšem pokud bude mít zájem, rád si s ním promluvím. Ten termín je trochu nešťastný, jelikož vytížení některých hráčů bude v půlce srpna enormní,“ ví kouč národního mužstva.