Kromě snížení trestu soudkyně Jaroslava Maternová také překvalifikovala trestný čin vraždy ve druhém odstavci na vraždu v prvním odstavci. Trest si Číňan odpyká v českém vězení, soudkyně neshledala za nutné cizince potrestat vyhoštěním.

Celý případ, který se odehrál loni 29. června v Praze, zachytila bezpečnostní kamera. Když na podezřelého cizince soud vydal zatykač, sám se dostavil na policii a ke všemu se přiznal, což výrazně urychlilo jak vyšetřování, tak i soudní jednání.

Podle obžaloby bylo motivem jeho jednání zakrytí jiného trestného činu, a to zpronevěry. Mao sen Ren měl totiž osudného dne předat 25 tisíc euro sestře poškozeného. Setkali se v nákupním centru na pražské Skalce. Obžalovaný však ženě, kterou doprovázel později zastřelený muž, předal jen pětinu a zbytek nevrátil. Krajan si pak přisedl do Renova auta a údajně ho měl vydírat. Obžalovaný zastavil v Turnovského ulici, vystoupil z vozu, obešel jej a čtyřmi ranami z revolveru, který držel protiprávně, cizince sprovodil ze světa.