Film Hranice ovládání zhlédli návštěvníci 44. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech v distribuční předpremiéře. Herec a představitel titulní role Isaach De Bankolé osobně představil snímek na největší tuzemské filmové přehlídce.

Pro Isaacha De Bankolého, který pochází z Pobřeží Slonoviny, představuje Hranice ovládání již čtvrtou spolupráci s Jimem Jarmuschem. Režisér jej obsadil již v roce 1991 do své tragikomedie Noc na Zemi, do akčního filmu Ghost Dog - Cesta samuraje a do snímku Kafe a cigára z roku 2003. "Je úžasný herec a osobnost, jsme přátelé, jak si právě uvědomuji, už pětadvacet let. Vždy jsem na něm jako herci zbožňoval to, že nepotřebuje dělat velké věci. Může dělat maličkosti, které jsou velice lidské. Dovede říct mnoho jenom přimhouřením očí nebo pohybem koutku úst. To jsem chtěl zachytit," prozradil Jarmusch o svém oblíbeném herci.

Děj snímku se odehrává v několika oblastech ve slunném Španělsku. V centru příběhu je osamělý muž, jehož činy a poslání nejsou v počátku úplně jednoznačné. Tajemný člověk důvěřuje pouze sám sobě a na své cestě se setkává s několika zajímavými lidmi.

Ve filmu Hranice ovládání si společně s Bankolém zahráli Tilda Swintonová, Bill Murray, John Hurt, Paz De La Huerta nebo Gael García Bernal. Režiséra inspirovaly k natočení jeho aktuální novinky kriminální snímky ze 70. a 80. let.