O zrušení některých poplatků informoval ředitel profesionální soutěže Ivo Lubas. Ještě v minulé sezoně se hráči, trenéři ani funkcionáři nesměli vyjadřovat do 24 hodin po utkání k výkonu rozhodčích, jelikož jim hrozila pokuta 50 tisíc korun. „Teď po zrušení budou jednotlivé kluby dbát na to, aby se po utkání krotily emoce,“ prohlásil Lubas.

Pokud někdo bude i přesto ostře kritizovat výkon rozhodčích, může skončit u disciplinární komise. Kluby si na úterní schůzi zároveň rozhodly, že se sníží poplatek za protest proti výkon rozhodčího - před Výkonným výborem ČMFS (VV ČMFS) je nyní návrh, že za protest v Gambrinus lize zaplatí klub 10 tisíc korun a ve druhé lize dva tisíce.

V nejbližší době dojde také k úpravám v disciplinárním řádu - pokud hráč dostane dvě žluté karty a bude vyloučen, automaticky bude v příštím zápase chybět, dostane totiž nepodmíněný trest na jedno utkání.

Brzy dojde také ke zrušení nebo sloučení některých svazových komisí (např. pro agenty, trenérské komise aj.). V pondělí 13. července rezignovala Disciplinární komise ČMFS a kluby nyní mají týden čas na to, aby zaslaly své návrhy na obsazení různých komisí, mimo jiné i komise rozhodčích a delegátů, která zatím zůstává nezměněna. Příští úterý však Výkonný výbor ČMFS musí určit nové složení disciplinární komise.

Už příští týden by se měl najít nový sponzor pro Pohár ČMFS, jehož jméno bude domácí pohár mít ve svém názvu. V České televizi se také objeví nový pořad, který by se měl vysílat každý čtvrtek od 20 hodin jako upoutávka na další kolo ligy a měl by trvat třicet minut. „V případě účasti klubů v Evropské lize dojde k časovému posunu,“ uvedl místopředseda ČMFS za ligu Miroslav Kříž. Dál bude fungovat i server fotbalzive.cz, který vysílá přenosy ze všech utkání první ligy.

Předseda ČMFS Ivan Hašek kluby požádal, aby týmy bojovaly proti rasismu a násilí na stadionech. Kluby také uvolní na podzimní MS hráčů do 20 let v Egyptě tolik fotbalistů, kolik trenér Jakub Dovalil nominuje. V budoucnu by se také mělo při odkoupení soutěže zohledňovat sportovní hledisko, takže už nedojde k podobnému transferu, jako mezi Slováckem a Čáslaví. „Teď bude prioritní sportovní hledisko. Pokud ten klub nebude schopný do nejvyšší ligy postoupit, dostane šanci mužstvo na dalším místě tabulky,“ řekl Kříž.

Ligové shromáždění zároveň určilo novou komisi, která bude připravovat samostatnost první a druhé fotbalové ligy. Tato komise bude pracovat ve složení Miroslav Kříž, František Hrdlička, Ladislav Valášek a Dušan Svoboda.