"Vedle 12 mrtvých utrpělo při dopravních nehodách dalších 12 osob těžká zranění, lehce zraněno bylo 153 osob. Alkohol u viníka dopravní nehody zjistili policisté u 37 řidičů, což je pouze o jednoho méně než v roce 2008 a o 14 méně než v roce 2007," řekla Papežová. Dopravní nehodu zavinilo devět chodců, srážku s lesní zvěří oznámilo 19 řidičů. Počet nehod oproti loňskému roku poklesl, ale snížení souvisí především s tím, že motoristé nemusejí hlásit nehodu se škodou nepřesahující 100 000 korun.

Nebezpečnými dny podle počtu nehod zůstává na Karlovarsku pátek, následuje čtvrtek, úterý, středa, sobota a neděle. Smutnou skutečností je, že téměř 10 procent řidičů ujelo z místa dopravní nehody. Někteří řidiči od dopravní nehody a havarovaného auta dokonce utekli.

Nejnebezpečnějším místem v Karlovarském kraji místa co do počtu nehod je silnice I/6 v úseku od křižovatky Žalmanov po křižovatku I/6 Hůrky. Následuje silnice I/20 v prostoru zatáčky nad Bečovem, dalším nebezpečným místem je potom silnice I/13 v Damicích a průtah městem Stará Role na silnici II/220.