Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého se přímo v obci Borek srazila tři auta - Volkswagen Tranzit, Renault Thalia a Avia Furgon. Předběžné výsledky policejního vyšetřování naznačily, že ke střetu došlo ve chvíli, kdy z vedlejší silnice vyjel na hlavní vůz renault. "Po hlavní silnici v tu chvíli projížděla avia následována volkswagenem. Když řidič Renaultu Thalia vjel do svého pruhu, začal řidič VW avii předjíždět. "Při tom se čelně střetl právě s renaultem. Volkswagen náraz odhodil do příkopu u silnice, kde ještě narazil do stromu," uvedl Tichý.

Řidič předjížděné avie ve snaze vyhnout se nehodě strhl řízení rovněž doprava, vjel také do příkopu a navíc narazil do havarovaného volkswagenu.

Záchranná služba na místo vyslala tři sanitky a také vrtulník, který transportoval nejvážněji zraněného pacienta s poraněním hlavy a dalšími mnohočetnými zraněními do Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích. Další těžce zraněný účastník nehody putoval sanitním vozem do pražské vinohradské nemocnice s poraněním stehenní kosti a pánve. "Zbylé čtyři účastníky s lehkými a středně těžkými zraněními rozvedly sanitky záchranné služby na chirurgické ambulance nemocnic v Mělníku a Brandýse nad Labem. Jednalo se o poranění břicha a zad, otřesy mozku a pohmožděniny," dodala Janečková.

Předběžná škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun a přesná příčina nehody je nadále v šetření mělnických dopravních policistů.