"Na klubu jsme se o tom nebavili, hlasování bylo zcela volné. My máme svůj program, který prosazujeme, a je na každém zastupiteli, jestli s ním souhlasí nebo ne," řekl Rath. Odmítl také, že by si zajistil podporu Starostů a nezávislých, jak se snažil naznačit bývalý hejtman Petr Bendl (ODS). Starostové a nezávislí totiž o návrhu vůbec nehlasovali a Bendl řekl, že je to kvůli přidělení dotací jejich městům a obcím.

Rath ve svém působení na kraji nevidí žádné výrazné chyby a nehodlá se z regionální politiky jakkoliv stahovat. "To, že na nás opoziční ODS nenechá nit suchou, je český kolorit, my na celorepublikové úrovni nenecháme nit suchou na ODS," doplnil Rath.

Opozice hejtmanovi vyčítá například personální čistky na Krajském úřadu i v dalších institucích kraje, špatné čerpání peněz z Evropské unie, neopravené silnice nebo chaos ve výběru zdravotnických poplatků v lékárnách.

Rath také zmínil, že za jeho působení na kraji nelze hovořit o propojení kraje a firem kvůli daňovým únikům vyšetřovaného Filipa Bušiny, jež byl Rathovým spolupracovníkem pro investiční rozvoj nemocnic. "Osobně jsem si to prověřoval, nic takového se neděje. Pokud jeho firmy zakázky od kraje dostávaly, bylo to za předchozího vedení," řekl Rath.