Rodinný film vypráví příběh 78letého prodejce balónků Carla Fredricksena, který si splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s nimi do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu tajně připojil i původce jeho nejhorších nočních můr - nadšený osmiletý průzkumník divočiny Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají se zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a nápaditých příhod.

Vzhůru do oblak, které natočili režiséři Pete Docter a Bob Peterson, je již desátým filmem úspěšného studia Pixar a prvním animovaným snímkem, který bude ve vybraných kinech promítán v 3D.

Komedie byla pod názvem UP uvedena do americké distribuce 29. května, přičemž ve Spojených státech je stále velkým komerčním hitem. Ve světové premiéře zahajovala letošní filmový festival v jihofrancouzském Cannes.

Na českém dabingu se podíleli naši přední herci. Ústřední animované postavičce Carlovi propůjčil svůj hlas Vladimír Brabec. Do role cestovatele Muntze byl obsazen Jan Skopeček, dobrosrdečného psa Doga namluvil Pavel Liška. Zajímavostí je angažování zpěváka Daniela Landy pro roli hrozivého rotvajlera Beta. Režie českého znění snímku Vzhůru do oblak se ujal mladý herec Vojta Kotek.