Troška do titulních rolí obsadil Jaroslava Šmída, Markétu Plánkovou, Simonu Stašovou, Jiřího Schmitzera, Jitku Smutnou, Kristýnu Novákovou, Romana Zacha, Terezu Bebarovou, Bohumila Klepla, Zuzanu Bydžovskou, Sandru Pogodovou, Oldřicha Navrátila či Terezu Brodskou.

Příběh vypráví o mladém lékaři Čeňkovi Dobeškovi, který pracuje v pražské nemocnici na interně a žije v bytě se svou manželkou Zuzanou a její matkou - Marií Košvancovou. Ta si pro svoji dceru vždy přála dobrého muže, nejlépe zámožného a uznávaného lékaře. V době, kdy si Čeněk bral Zuzanu, byl úspěšný. Tchýně je pohoršena nedostatečnou ctižádostivostí a neschopností svého zetě vydělat peníze na drahé auto a vilu na pražské Ořechovce.

Dobešek se se svými problémy svěří kolegovi Karlu Pištělákovi, který mu zařídí práci v Africe. Pištělák tvrdí, že se z Afriky vrátí Dobešek jako zcela jiný člověk, že bude rozhodný, odvážný a pohádkově bohatý na to, aby mohl zařídit bydlení na Ořechovce. Dobešek není sám přesvědčen, jestli chce odjet do Afriky. Nakonec se mladý lékař rozhodne odletět. V letadle se setká s krásnou letuškou Lenkou, která je mu velmi sympatická.

Po náročné cestě se doktor ubytuje v kolonii u Jezera hrochů, kde se setkává s personálem ostatních ordinací. Po první noci má Dobešek pocit, že jeho pobyt v Africe začíná slibně. Obrat nastane v okamžiku, kdy si sedne do křesla a do zadní části těla ho kousne had. Po útoku jedovatého hada se musí Dobešek vrátit do Prahy k ošetření a následné léčbě. Překvapení nastává v okamžiku, kdy se při transportu do Prahy opět setká s letuškou Lenkou.

Po příletu se chce s Dobeškem jeho manželka rozvést, hledá si bohatého milence, kterým se nakonec stane doktor Karel Pištělák. Ten má se svojí manželkou volný vztah a jeho žena mu milenky toleruje. Zuzana si však myslí, že si ji Pištělák vezme a budou spolu žít do konce života.

Doktor od Jezera hrochů, který se bude mimo jiné natáčet i v africké Keni, by měl mít premiéru 25. února 2010.