Nejlepší střelec sparťanské historie zaznamenal svůj první extraligový gól už měsíc po svých osmnáctých narozeninách. Dvěma brankami do kladenské sítě vyhnal tehdejšího strážce svatyně Středočechů Jaroslava Kameše z branky. Zelenka působil ve Spartě nepřetržitě jedenáct let. Poté okusil zahraniční angažmá ve Finsku a Německu. Dres holešovického celku oblékl naposledy v sezoně 2007/08. Svými góly pomohl Spartě celkem ke třem mistrovským titulům.

V uplynulém ročníku působil v druholigovém Nymburce, odkud se v lednu přesunul do Tábora, kterému pomohl k postupu do první ligy. Šestatřicetiletý útočník se bude od 22. července snažit na ledě přesvědčit berounské trenéry, aby ho zařadili do kádru pro nadcházející sezonu.

"Ano, 22. července naskočím do přípravy a poperu se o místo v sestavě. Místo v Berouně mi na zkoušku domluvil Petr Bříza," přiznal pro klubový web někdejší sparťanský forvard. "Jiří Zelenka přijde na zkoušku na základě přání trenéra Volka," potvrdil tuto skutečnost výkonný ředitel Medvědů Filip Vaněček.