"V úterý skončí závěrečné návrhy a senát s největší pravděpodobností ve středu vynese verdikt," řekla Matušková. Homolovi hrozí za trestné činy pohlavního zneužívání, ohrožování mravní výchovy mládeže, soulože mezi příbuznými a vydírání v případě prokázání viny až 15 let vězení.

Homola, který podle spisu několik let nutil k sexu a vydíral svou nezletilou příbuznou, vinu v minulosti opakovaně odmítl s tím, že podle něj jde o dívčinu pomstu za to, že byl s manželkou proti jejímu příteli a také za to, že jí nechtěli dát jimi naspořené peníze. Dále uvedl, že dívčiny psychické problémy podle něj mohla způsobit tragická nehoda, při které zemřel její kamarád, a ona si jeho smrt kladla za vinu. Obžalovaný také vypověděl, že dívčiny záchvaty lékaři po důkladném vyšetření označili za hrané.

Jiří Homola měl od roku 1999 s tehdy nezletilou dívkou provádět do loňska různé sexuální praktiky. Podle obžaloby dívku prvních šest měsíců nejprve osahával na prsou a přirození, od jara roku 2000 s ní měl pohlavní styk. Někdy jí do přirození také zasunoval různé předměty a přiměl ji také k análnímu a orálnímu sexu. Pod záminkou léčby ledvin jí také podával neznámé tablety, po kterých ztrácela kontrolu nad tím, co se s ní děje. Využíval i její existenční i psychické závislosti na něm, kdy byl jediným, kdo mohl znát výhrůžné anonymní sms zprávy, které jí sám posílal. Od září roku 2007 jí posílal i anonymní dopisy, ve kterých jí pro případ, že se sexu nepodrobí a vše oznámí, opakovaně vyhrožoval znásilněním nebo smrtí a také tím, že by mohlo vyjít najevo, že má mít něco společného se smrtí jejího nezletilého spolužáka. V dopisech a sms zprávách se psalo i to, že vše ublíží i jí, protože ji pak nikdo nebude chtít. Tím ji systematicky vystavoval intenzivnímu psychickému stresu, když výhrůžkám uvěřila.

Na vše se přišlo na základě dívčina oznámení loni v prosinci. "Ona krátce před tím navázala odbornou psychologickou spolupráci s jedním psychologem a řešila s ním otázky, jaké to bude mít důsledky na všechny. Poté se rozhodla to oznámit," řekl státní zástupce Milan Šimek. Dívka podle znalců dodnes trpí posttraumatickou stresovou poruchou.