Praha už dala společnosti provozující taxislužbu výpověď ze stanoviště na Staroměstském náměstí před mnoha lety. Důvodem bylo opakované porušení stanovených podmínek včetně městské vyhlášky, která upravuje předražování regulovaných cen jízdného. Firma například účtovala cestujícím 99 korun za kilometr. Taxikářská firma se proti výpovědím odvolávala a soudní spory se vlekly roky. Nakonec soud rozhodl, že je výpověď platná.

"Pro Prahu byla situace velmi nepříjemná, taxikáři na tomto stanovišti nerespektovali platný předpis a dělali městu ostudu. Celkem třikrát město učinilo právní úkony směřující k ukončení nájemní smlouvy se společností SEDOP, první výpověď byla podána v srpnu roku 2005. Proti výpovědím se firma bránila žalobami a neustálým odvoláváním protahovala vzniklé soudní spory. Jsme rádi, že máme konečně pravomocné rozhodnutí Městského soudu v Praze, které nám umožní učinit to, o co usilujeme téměř čtyři roky," řekl náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS).

Stanoviště taxi na Staroměstském náměstí hlavní město ruší a na jeho místě vybuduje parkovací místa vyhrazená pro invalidy a jedno místo pro vozidlo městské policie.