Ve čtvrtek 9. července večer zaparkoval maďarský řidič svůj kamion na parkovišti a odešel se občerstvit. "Po hodině se vrátil a zjistil, že mezitím někdo nákladní soupravu včetně nákladu odcizil," poznamenala mluvčí s tím, že nákladem bylo 396 kusů LCD televizorů zn. Philips v hodnotě 4 miliony a 260 tisíc korun.

Kriminalisté podle Budské zjistili, že pachatel se soupravou odjel po dálnici D1, ale ve směru na Brno. "Poslední zaznamenaný výskyt vozidla byl zachycen u sjezdu na 153. km směr Brno, a to čtvrt hodiny po půlnoci," uvedla Budská. Druhý den ráno kolem sedmé hodiny byl kamion nalezen v lese na tzv. Klusácké stezce mezi Velkou Bíteší a Náměští nad Oslavou, ale odstavenou soupravu pachatel zapálil. "Kamion téměř celý shořel, ale v době požáru v něm již televize nebyly," dodala mluvčí.

Policie žádá o pomoc svědky pohybu maďarské soupravy nákladního vozidla tahač DAF registrační značky LEM 544 s návěsem Schmitz s registrační značkou XVL670 bílé barvy se stříbrnou plachtou, a to zejména mezi půlnocí, kdy souprava opustila dálnici D1 a sedmou hodinou ráno, kdy pachatel či pachatelé kamion zapálili. Celková škoda na ukradených televizích a kamionu tak dosáhla sedmi milionů korun. "Informace o pohybu nákladní soupravy, případně o její osádce, policie přijme na lince 158 nebo na telefonním čísle 720 581 882," uzavřela mluvčí.