Druhý letošní Fresh Film Walk odstartuje na prostranství zahrady literární kavárny v Týnské ulici u Staroměstského náměstí. Účastníci procházky zhlédnou celkem devět krátkometrážních snímků, který byly promítnuty v uplynulých ročnících Fresh Film Festu.

"Prostřednictvím Fresh Film Walku chceme oživit dění ve veřejném prostoru v průběhu letních měsíců. Projekt využívá atraktivní historická centra měst a jejich zástavbu a nabízí nový netradiční zážitek jak z procházky večerním městem, tak z promítání filmů," uvedla organizátorka akce Radka Weiserová.

Fresh Film Walk se v pražských lokalitách uskuteční ještě v termínu 6. a 8. srpna, kdy se v projekční plochu promění Karlův most a prostor pod Žižkovskou věží. Filmové procházky se dočkají také zájemci v Českých Budějovicích (21. července), Ostravě (3. září) a Brně (17. září).

Série projekcí pod širým nebem je zároveň pozvánkou na šestý ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů a debutů Fresh Film Fest, který se uskuteční ve dnech 12. až 16. srpna v Karlových Varech.