V obou směrech je silnice uzavřena. "Dopravu odkláníme přes Starou Boleslav a v opačném směru přes Lysou nad Labem," uvedl Chalupa a dodal, že kvůli havárii je hustší provoz. Na místo kolem půl osmé hodině večer dorazila vyprošťovací technika. "Očekáváme, že by silnice mohla být po desáté hodině večer zprůjezdněna," okomentoval mluvčí.

Autobus sjel do protisměru, narazil do svodidel a poté se převrátil. Podle policie autobus jel z Prahy do Staré Boleslavi. "Ve voze sedělo deset cestujících. Šlo o linkový kloubový autobus," pokračoval Chalupa. Policisté nehodu vyšetřují. Jedna z možných příčin je technická závada a překročení povolené rychlosti. "Předběžnou škodu jsme vyčíslili na 550 tisíc korun," ukončil Chalupa.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové si havárie nevyžádala žádní zranění. Zpočátku to vypadalo tragicky, na místo byl vyslán i vrtulník. "Ale později jsme ho odvolali. Záchranáři hned po příjezdu prošli celý autobus, zkontrolovali cestující a ptali se, zda někdo nepotřebuje ošetřit. To ale nebylo potřeba," vysvětlila Janečková.