Člen reprezentační devatenáctky přechází z dorostu do kategorie dospělých, což bývá v kariéře brankáře často klíčové období. "Hladký by teď měl hlavně pravidelně chytat. U nás by byl nejspíš trojka, která nemá jisté místo ani v juniorce, protože tam se musí rozchytat také náhradník z áčka. Proto jsme mu hledali hostování. Ve druhé lize bylo větší nebezpečí, že by mohl skončit na lavičce, čímž by to ztratilo smysl. Třetí liga by pro něj měla být ideální," mínil trenér brněnských gólmanů Josef Hron.

Hladký ještě v pondělí trénoval s áčkem Brna, jeho přesun do Břeclavi je však téměř jistý. "Papírově to sice ještě není dotažené, ale s Břeclaví jsme domluveni," tvrdil trenér Miroslav Beránek.

Kouč a sportovní manažer v jedné osobě však stále nemá otázku brankářů definitivně vyřešenou. Nejasno je kolem budoucnosti Martina Lejsala, jehož nakonec neangažoval Feyenoord Rotterdam, a proto se vydal do Anglie, kde se o něj zajímají dva druholigové kluby. "Nad Lejsalem zatím visí velký otazník, takže uvidíme. Od toho se bude nejspíš odvíjet i případné angažování Chorvata Luketiče, který se s námi připravuje," dodal Beránek.