Suk společně se sestrou Helenou vyhrál smíšenou čtyřhru na grandslamovém turnaji v Paříži a Wimbledonu, s Australanem Stollem zase triumfovali na US Open. V Davis Cupu odehrál Suk v deblu deset utkání s bilancí šesti vítězství a čtyř porážek. "Je to velký úspěch českého tenisu, že jsme se po tak dlouhé době dostali do semifinále," řekl v pondělí agentuře Mediafax nadšený Suk.

Český tým nečekal o víkendu vůbec jednoduchý protivník. Že Argentinci budou v Ostravě nebezpeční i bez hvězdy Davida Nalbandiana, ukázala hned první dvouhra, ve které Juan Monaco zle potrápil Tomáše Berdycha. "Monaco šel do utkání s tím, že nemá co ztratit, a že může jen překvapit. Hrál v cizím prostředí a na povrchu, který není úplně jeho. V zápase proti Tomášovi se od něj bod tak úplně neočekával a myslím si, že proto hrál uvolněněji a s takovým nasazením," komentoval dobrý výkon Monaka Suk, který si nemyslí, že by klíčovým momentem pro vývoj celého duelu bylo nezařazení pátého hráče světa Juana Martína del Potra do čtyřhry.

"Já si myslím, že ani jeho nominace do čtyřhry by pro Argentinu nebyla zárukou toho, že by Jihoameričané debla vyhráli. Nicméně Del Potra zastihl tento Davis Cup ve výborné formě. Ukázal nám, že je skutečně světovým hráčem. V obou dvouhrách podal opravdu skvělý výkon," přiznal v pondělí v rozhovoru pro agenturu Mediafax současný generální manažer hokejového klubu BK Mladá Boleslav.

České tažení Davisovým pohárem tak ještě nekončí. V semifinále čeká na české tenisty Chorvatsko. Zápas je na programu od 18. září do 20. září 2009, hrát se bude na půdě soupeře. "Šance bych viděl tak půl na půl. Samozřejmě není úplně jednoduché hrát v Chorvatsku, kde ta divácká kulisa bude opravdu bouřlivá. Na druhou stranu naši hráči mají výbornou formu, a pokud budou zdraví, tak mohou porazit kohokoli," tvrdí Suk, který se domnívá, že český tým má šanci letošní Davisův pohár vyhrát.

"Češi mohou nyní porazit i ty nejlepší hráče světa. Proto si myslím, že šance na vítězství v Davis Cupu máme," dodal na závěr Suk.