Dostálek na jaře působil ve Zlíně, který se nakonec marně snažil zachránit v nejvyšší soutěži. V týmu patřil ke klíčovým postavám a dokázal, že na vrcholový fotbal stále stačí. Přesto se po sezoně vrátil do Líšně, která s ním počítala na post hrajícího asistenta kouče a zároveň trenéra mládeže. Po nabídce od Brna však pětatřicetiletý záložník situaci přehodnotil a bude opět hrát Gambrinus ligu.

"Pro Líšeň to je asi trochu čára přes rozpočet a také já jsem se na tu práci těšil. Proto bych o jiné nabídce vůbec neuvažoval. Existovala však jedna výjimka, a tou je 1. FC Brno. To je moje srdeční záležitost. Tady jsem začínal s velkým fotbalem a je to pro mě nádherný pocit vrátit se zpět," vyznal se Dostálek.

Trenér Miroslav Beránek, který vedl pětinásobného českého reprezentanta v pražské Slavii, s ním počítá především na post defenzivního záložníka, na který zůstal kvůli zranění Večeři, Hušky, Schneidra a odchodu Švejnohy pouze Lukáš Mareček. "S trenérem jsme to probírali, možností je víc. V dnešním fotbale musejí stejně všichni bránit a zároveň útočit," neřešil Dostálek, jestli bude mít víc ofenzivních, či defenzivních úkolů.

Komplikací je však jeho současný zdravotní stav. A paradoxně za to může nedávné přípravné utkání Líšně právě s 1. FC Brno, v němž si Dostálek v dresu účastníka třetí ligy zlomil žebro. "Na tento týden jsem dostal individuální plán, abych se pořádně doléčil a mohl začít v příštím týdnu na sto procent. Doufám, že rychle doženu tréninkové manko, abych mohl být týmu co nejdřív prospěšný," věří autor 57 prvoligových branek, jemuž scházejí jen tři starty k pokoření hranice 300 odehraných zápasů v české nejvyšší soutěži.

Dostálek začínal s fotbalem v Jarošově, po vojně v Kroměříži se prosadil v prvoligovém Brně, odkud před deseti lety zamířil do Slavie Praha. Naplno se prosadil až na podzim roku 2002 pod trenérem Beránkem a dostal se do národního týmu. O rok později se upsal ruské Kazani, ze které se vrátil zpět počátkem roku 2005. Dalších šest měsíců hostoval ve Slovácku, v létě zamířil do německého Aue a další rok působil v Siegenu.