Talentovaný stoper má za sebou už třítýdenní přípravu pod novým trenérem. Wolfsburg převzal po Felixi Magathovi (odešel do Schalke 04 - pozn. red.) osmačtyřicetiletý Veh, který v roce 2007 dovedl hráče VfB Stuttgart k mistrovskému titulu.

S příchodem nového kouče nastaly také očekávané změny v přípravě na nový ročník německé bundesligy. „Je to znát, každý trenér je samozřejmě jiný. Magath po nás na tréninku chtěl hodně dlouhé přihrávky, naopak Veh se spíše zaměřil na kombinaci. Nemáme teď tak tvrdou přípravu, ale zase více pracujeme s balonem a tréninky jsou mnohem delší. Trénujeme třeba dvě a půl hodiny v kuse, ale mám z toho dobrý pocit,“ prozradil agentuře Mediafax své první pocity Šimůnek.

Kádr Wolfsburgu nedoznal přes léto výrazných změn. Německý mistr udržel největší opory Džeka s Grafitém, naopak ještě posílil o záložníky Kahlenberga a Zianiho. „Myslím, že se podařilo posílit na dobrých místech. Už dlouho trénujeme, ale ještě čekáme, až budeme zcela kompletní. Vrátí se Josué, který byl s Brazílií na Konfederačním poháru, a také Adlung, který zase hrál na ME do 21 let. V podstatě odešel jen Okubo zpátky do Japonska, takže tým zůstal pohromadě. To je hodně důležité,“ uvedl český obránce.

Šimůnek v této fázi přípravy příliš nechce odhadovat ambice klubu v letošní sezoně. „Zatím o tom s námi nikdo z vedení ani nemluvil. Navíc všechno se ukáže až v mistrovských zápasech. Loni tu byla skvělá parta, nikdo si nehrál na žádnou hvězdu a bezvadně to fungovalo. Na to určitě chceme navázat i letos, protože soudržnost je hodně důležitá. Všichni chceme být znovu součástí jednoho úspěšného týmu,“ prohlásil dvaadvacetiletý obránce. „Pro nás je velká motivace to, že budeme hrát Ligu mistrů. Je jedno proti komu, jelikož v této skupině si už vybírat nemusíme. Čekají nás těžké zkoušky, které prověří, jak na tom opravdu jsme.“

Talentovaný obránce kromě událostí v klubu také pozorně vnímá změny v českém fotbale. „Vím o tom, že Ivan Hašek bude působit jako předseda ČMFS i trenér reprezentace. Myslím, že to bude dobrý kouč a asi ví, co dělá. Jinak by obě funkce zároveň nebral. Nevím, co přesně bude řešit jako předseda svazu, protože jeho kompetence přesně neznám, ale jako trenér je to určitě dobrá volba. Kvůli přátelskému zápasu s Belgií mi ale ještě nevolal, i když bych rád přijel,“ naznačil Šimůnek.

Pro něj je v současné době prioritní uspět v tvrdé konkurenci obránců Wolfsburgu, až pak prý bude myslet na národní tým. „Ve Wolfsburgu je konkurence tvrdá a o místo v sestavě se peru na každém tréninku, při každé přípravě. Nejdřív chci uspět v klubu, až potom budu myslet na reprezentaci. V té by měli být jen hráči, kteří v klubu pravidelně hrají. Nedokážu si představit, že bych přijel a neměl v nohou nějaké soutěžní zápasy,“ uzavřel český obránce.