Odsouzený musí také podle rozhodnutí soudu podstoupit protitoxikomanickou léčbu. Rozsudek je pravomocný, protože obžalovaný i státní zástupce se na místě vzdali práva na odvolání. Vězeňská eskorta odsouzeného přímo z jednací síně odvedla do výkonu trestu.

Soud prakticky vyhověl návrhu státního zástupce Milana Vacka, který navrhoval trest pod horní patnáctiletou hranicí zákonné sazby. "Jednalo se o vyvrcholení jejich sporu ve ztahu pod vlivem pervitinu, kdy on svoji partnerku třikrát bodl nožem a usmrtil ji," řekl Vacek. Kelemanův obhájce navrhoval mírně nižší trest s odůvodněním, že nešlo o přímý, ale nanejvýš eventuální úmysl usmrcení.

Keleman se v pondělí ke svému činu doznal. „Ke svému činu se přiznávám, vypovídat nebudu,“ řekl Keleman, v minulosti devětkrát soudně trestaný za ublížení na zdraví a krádeže. V předchozích výpovědích uvedl, že svého jednání lituje a do konce života se s tím nevyrovná. Vraždu spáchal v sedmiměsíční podmínečné lhůtě uložené za řízení auta bez řidičského průkazu.

Třiatřicetiletý Keleman pod vilvem drog svou družku 17. ledna letošního roku brzy ráno třikrát bodl kuchyňským nožem s čepelí dlouhou 20 centimetrů po hádce trvající několik hodin. „Dělala mi maso a pak pokračovala v hádce, při které na mě byla sprostá. Chtěl jsem ji bouchnout do břicha a neuvědomil jsem si, že mám v ruce nůž,“ uvedl dále obžalovaný. Poškozená utrpěla bodnořezné rány s poraněním plíce, pravé srdeční komory a břicha.

Svědkyně Kotlárová řekla, že když se Keleman s přítelkyní přistěhovali, byli "naprosto pohodový pár". „Oba měli práci, poškozená mi pomáhala s dětmi. Pak je ale začalo navštěvovat několik lidí a s oběma to šlo z kopce. Brali drogy,“ řekla svědkyně. Dodala, že mladá žena Kelemana několikrát vyhodila a zase se po něm sháněla. Znalec z oboru toxikologie potvrdil, že poškozená měla v krvi stopy metamfetaminu (pervitinu).

Lékař záchranné služby, který po události na místě zasahoval, uvedl, že se sanitkou do bytu přijeli po zhruba třech minutách od oznámení přes dispečink, ale ženě již nebylo pomoci. „Zahájili jsme oživování, které bylo naprosto neúčinné i přesto, že se jednalo o mladou ženu,“ řekl lékař. Dodal, že s obžalovaným se na místě příliš nebavili, protože věc se jevila naprosto jasně. Keleman působil podle jeho názoru na místě klidně.

Znalec z oboru soudního lékařství potvrdil, že mladá žena zemřela zhruba v době kolem 4. hodiny ranní. Příčinou její smrti bylo masivní vnitřní krvácení. „Nenalezli jsme na těle ženy žádné poranění, které by naznačovalo její obranu,“ řekl znalec.

Soudní psychiatr charakterizoval obžalovaného Kelemana jako osobnost nezdrženlivou, impulzívní, vznětlivou, avšak bez zjištěné duševní poruchy. „Rozpoznávací a ovládací schopnosti byly u něj v době činu téměř zcela zachovány. Testy prokázaly, že jmenovaný pervitin požil, ale v době činu se již nacházel ve fázi útlumu způsobeném odbouráváním návykové látky. Nebyl přímo ovlivněn účinky pervitinu,“ řekl znalec.