"Derniéru hry Revizor odehráli herci pod vedením režiséra Viléma Dubničky v neděli. O vstupenky byl od začátku prodeje velký zájem, organizátoři museli v polovině festivalu přistavit další část hlediště, ve které přibylo 50 míst," informovala mediální zástupkyně festivalu Daniela Vítová.

„Prostor před plzeňskou radnicí s sebou nesl mnohá úskalí, ale věděli jsme o nich. Všechno jsme s odborníky pečlivě zvažovali půl roku dopředu, udělali jsme všechno pro to, aby převládl umělecký záměr a z reakcí diváků, ale i z hereckého teamu mám pocit, že se nám to povedlo,“ říká režisér Vilém Dubnička.

„Těší nás, že diváky neodradilo nestálé počasí a jejich reakce byly více než kladné. Mnoho diváků si pochvalovalo i netradiční výběr místa, nikdy je totiž nenapadlo prohlédnout si budovu radnice takhle podrobně," řekla vedoucí projektu Marcela Mašínová. Diváci seděli na tribuně umístěné naproti budově magistrátu, před kterou bylo vybudováno jeviště. Kuriozitou pak byl průjezd tramvaje, která podle jízdního řádu projížděla po kolejích vedoucích mezi jevištěm a tribunou pro diváky v průběhu děkovačky. Tramvaj s cestujícími obvykle sklidila obrovský aplaus a stala se nedílnou součástí představení.

„Přestože jsme hráli každý den, neztratil se mi pocit prázdnin. Setkání s kolegy i s diváky bylo krásné, každý večer jsme měli vyprodáno a reakce publika předčily všechna moje očekávání,“ uvedl představitel hlavní role Jan Zadražil, který si podle svých slov Divadelní léto velice užil.

Většina souboru Divadelního léta, složeného z herců plzeňských profesionálních divadel se sejde ještě v posledním červencovém týdnu v Proluce v centru Plzně, kam se na pět večerů vrací úspěšná loňská inscenace Molièrova Dona Juana. V hlavní roli se opět představí Viktor Limr a diváci se mohou těšit také na Jana Přeučila. Na jevišti se tentokrát objeví i režisér Vilém Dubnička, který zastoupí šermíře Karla Basáka v roli Gusmana.

Divadelní léto pod plzeňským nebem si vybírá pro své inscenace nejrůznější netradiční místa v historickém centru města. Zatímco letos se hrálo před budovou magistrátu, loni sledovali diváci představení v Proluce a na příští rok již mají organizátoři připraveno další zajímavé místo, které ovšem zatím tají.