VSETÍN - Účastníci akce se mohou těšit na sedm dnů toulek značenými i neznačenými stezkami Valašska, Slovácka a nedalekého Slovenska. Tentokrát však organizátoři slibují nevšední a mnohdy až adrenalinové zážitky. "Co den, to perla. Největším špekem bude pondělní návštěva oblasti Slavičínska, Bojkovic a Hostětína, kde se odehrála největší letecká bitva ve střední Evropě," uvedl Kupka. Na organizaci se klub turistů podílí spolu se vsetínskou radnicí.

Zajímavý výlet však nabídne i úterní program. "Již tradičně vyrazíme i na Slovensko, tentokrát do okolí Strečna a zájemci budou moci absolvovat vyjížďku na vorech po Váhu," prozradil organizátor. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku nabídne i výlet na druhou nejvyšší horu Bílých Karpat – Vršatec, vycházky do okolí Radhoště a po stezkách Javorníků či do Mikuláštíkova fojtství v Jasenné.

Na všechny dny organizátoři vyznačili deseti, dvaceti i třicetikilometrové trasy, v pondělí a ve čtvrtek dokonce i maraton. Na své si tak přijdou zdatní i méně zdatní turisté. "Zájemci si mohou také zaplavat v městských lázních, a to v neděli a ve středu večer," doplnila program Květa Nepožitková ze vsetínské radnice.

Vydat se přitom lze na jednu nebo několik vybraných akcí. Start je naplánován vždy mezi 6. a 8. hodinou, přičemž propozice na každý den budou k dispozici v základní škole na Trávníkách. Na závěr účastníky čekají pamětní listy, medaile, turistické odznaky, ocenění Mezinárodního svazu pro lidový sport a razítka do záznamníků.

Slavnostní zahájení Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku se uskuteční v sobotu v 19.30 hodin v Domě kultury ve Vsetíně.