BRNO - Obě brněnské branky vstřelil střídající útočník Rostislav Šamánek, který přišel na zkoušku. "Skončila mi smlouva v Jihlavě, a tak hledám nové angažmá. Ozval se mi trenér Michal, takže jsem tento týden trénoval v Brně s juniorkou. Příští týden se snad rozhodne, jestli mi klub nabídne smlouvu. Pro začátek počítám s MSFL, ale do budoucna bych se chtěl určitě pokusil probojovat do prvního mužstva,“ uvedl devatenáctiletý útočník pro oficiální internetové stránky brněnského klubu.

Přestože Šamánek měří jen 173 centimetrů, obě branky vstřelil hlavou. Na první mu nacentroval Szegedi, u druhého zásahu asistival Čoupek. Ten nastoupil s kapitánskou páskou, ale na zápas nebude vzpomínat příliš rád, protože otevřel skóre vlastním gólem. Špatně odhadnutou hlavičkou trefil vlastní branku, v níž stál testovaný třiadvacetiletý chorvatský gólman Igor Luketič, který však mnoho práce neměl. Jen dvakrát musel zasahovat při nebezpečných střelách.

1. FC Brno - Zlín B 2:1 (0:0)
Branky: 75. a 82. Šamánek - 55. Čoupek vlastní.
Sestava 1. FC Brno: Luketič - Král, Červinek, Pernica, Čoupek - Szegedi, Farmačka, Léo, Okleštěk - Šural (46. Šamánek), Borák (70. Košulič).