VIZOVICE - Stratovarius chystají ve Vizovicích svůj světový comeback a lidé si je mohou přijít poslechnout od 21.15 hodin. "Je to hodně očekávaná událost. Kapela se před dvěma lety rozpadla, protože mozek skupiny Timo Tolkki se rozhodl jít svou vlastní cestou. Ostatním členům ale umožnil nadále pokračovat ve své tvorbě pod názvem Stratovarius. Kapela tak spolu s novým kytaristou Matiasem Kupiainenem natočila nové album Polaris a všichni jsou teď zvědaví, jak to skupině bez Tolkkiho půjde," podotkl Daron. Timo Tolkki dnes hraje se svou vlastní skupinou Revolution Renaissance

Fanoušci metalu se během soboty mohou těšit také na německou formaci Blind Guardian, která v České republice nehrála už posledních šest let.

Pro zájemce připravili organizátoři také jednu speciální novinku. Na Coca-Cola Stage si od 11 do 17 hodin budou moci návštěvníci festivalu vyzkoušet své kytarové umění. "Je to taková zábava pro fanoušky, kteří si chtějí zahrát na kytaru a pobavit sebe i své kamarády," vysvětlil Daron. Akce se bude opakovat ještě v neděli.