BOROVANY - Součástí každoroční akce, které pořádá Jihočeské Pohádkové království, je i soutěž v pojídání borůvkových knedlíků. „Je to pod záštitou pohádkového krále Zdeňka Trošky. Ten se sice nezúčastní z pracovních důvodů, ale všem přeje na dálku krásný modrý víkend,“ řekl agentuře Mediafax jeden z pořadatelů Marcel Goetz.

Modrý víkend budou mít všichni, kteří borůvky ochutnají, protože borůvky barví modře a tak organizátoři s nadsázkou nedoporučují hlavně soutěžícím v pojídání borůvkových knedlíků, brát si bílá trička a bílé kalhoty.

„Letos jsme tuto akci rozšířili na celý víkend, protože ve všech restauracích v centru bude takzvané borůvkové menu. V areálu zámku bude zase borůvková hospoda, kde se bude čepovat borůvkové pivo, uvařené speciálně pro naši akci,“ prozradila i Alena Seberová z Městského úřadu v Borovanech.

Součástí celé akce bude kulturní doprovodný program i hry pro děti.

V neděli v pravé poledne se soutěžící utkají o titul největšího jedlíka u budovy jídelny místní školy. „Soutěžit bude moct maximálně 70 lidí, pro které bude navařeno 1500 knedlíků, které mohou sníst za půl hodiny. Loňský rekord je 30 knedlíků na jednoho člověka bez zapíjení,“ dodala Seberová.