ŽEBRÁK - "Odborová organizace rozhodla o svolání protestní demonstrace dne 14. června ve 14:30 u brány firmy," řekl Středula, podle kterého chtějí odboráři dosáhnout vyššího odstupného, než které svým zaměstnancům nabídla firma. Vedení společnosti podle Středuly nabídlo propouštěným zaměstnancům pouze zákonem dané minimální odstupné.

"Vedení firmy zaměstnancům oznámilo na konci června, že továrnu prakticky celou zavírá a 183 zaměstnanců firmy jsou budoucí nezaměstnaní," řekl Mediafaxu Středula s tím, že hned 1. července byly u továrny připraveny kamiony, které odvážejí výrobní stroje a zařízení do Rakouska.

Intos v Žebráku, který vyrábí speciální obráběcí stroje pro nástrojáře, vlastní rakouská firma Emco.

"Odborová organizace je rozhodnutá ihned zahájit jednání s rakouským vedením firmy a proto také dnes odchází do Rakouska na vedení firmy dopis," řekl ve čtvrtek Středula.

"OS Kovo tento případ považuje za jeden z dalších příkladů protekcionismu ze strany jiné země vůči České republice," řekl Středula s tím, že odborový svaz již požádal dopisem o pomoc rakouskou velvyslankyni v Praze. "Příští týden, ve středu dopoledne od 9 hodin kvůli tomu budeme jednat také se středočeským hejtmanem," dodal šéf odborového svazu.