PRAHA - Milovníci filmu, kteří nestihli letos navštívit karlovarský festival, mají další příležitost zhlédnout snímky, jež neputují do běžné české distribuce. Ozvěny největší české filmové přehlídky slaví jubilejní 10. výročí. V kině Aero Ozvěny potrvají od 11. - 19. července, v kině Světozor poběží do středy 22. července.

"Máme opravdu radost z toho, že tato forma velice úzké a úspěšné spolupráce s karlovarským festivalem nese své plody v podobě tisíců spokojených diváků již celých deset let. Z pohledu dramaturga jsou vždy Ozvěny tou pověstnou třešničkou na dortu, který se snažíme po celý rok péct," uvedl dramaturg obou kin Ivo Andrle.

Ve festivalových Ozvěnách je umístěno sedm ze 14 soutěžních filmů, mimo jiné komedie Duše Paula Giamattiho, chorvatsko-srbské drama Bez konce, meditativní snímek Himálaj nebo maďarský film režiséra Györgyho Pálfiho Nejsem tvůj přítel. Z mimosoutěžních sekcí se mohou diváci těšit na akční drama Wrestler ověnčené Zlatým lvem na festivalu v Benátkách, nový Jarmuschův kriminální film Hranice ovládání, francouzskou komedii Panika v městečku i na islandský film Svatba za bílé noci.

Českou kinematografii zastupují snímky Venkovský učitel, Kdopak by se vlka bál či Česká RAPublika.