OSTRAVA - Osvědčená dvojice Tomáš Berdych – Radek Štěpánek chtějí do zápasu jít a přiblížit český tým postupu do semifinále. Ti dva totiž v Davisově poháru hráli tři zápasy a všechny tři vyhráli. V premiéře zdolali v pěti setech Švýcary Federera s Allegrem, poté opět v pětisetovém dramatu Belgičany Vliegena s Olivierem Rochusem a naposledy v březnu v Ostravě Francouze Gasqueta s Llodrou, tentokrát jim stačili čtyři sety.

„Štěpánkův zdravotní stav je dobrý a určitě do čtyřhry nastoupí,“ poodkryl po pátečním programu Navrátil, který obětoval páteční dvouhru proti del Potrovi. Štěpánek by se mohl ve čtyřhře rozehrát a jít do hry i v neděli. „Ano, tak zní plán, ale je otázka, zda vše půjde podle něho,“ upozornil Navrátil. Ke Štěpánkovi by rád v sobotu nominoval i Berdycha. „Pokud se Tomáš bude cítit dobře, tak bychom nechtěli bourat úspěšný pár,“ nezastírá.

Také Argentinci asi nepostaví původně nahlášenou dvojici del Potro – Mayer. „Myslím si, že Argentinci postaví del Potra, který se ve dvouhře moc nenatrápil a nejlepším deblistou soupeře je Acasuso, takže čekám na kurtu tyhle dva hráče,“ předvídá Navrátil.