"Naše poděkování si zaslouží všichni protagonisté filmu. Právě jejich skvělé výkony přilákaly do kin tak mimořádně vysoký počet lidí. Modrou kostku však každý rok udělujeme jen jednomu umělci. Letos jsme vybrali Jiřího Bartošku, jehož výkon plný láskyplné ironie je odbornou kritikou i diváky velmi pozitivně přijímán," uvedl předseda představenstva RWE Transgas Martin Herrmann.

Plynárenská společnost uděluje Modrou kostku od roku 2006 hercům účinkujícím ve filmech, které finančně podpořila. V minulých ročnících se této trofeje dočkali Eva Holubová, Klára Issová a Jiří Macháček.

Hlavní hrdinkou komedie Líbáš jako Bůh je profesorka francouzštiny Helena, která po rozvodu sdílí společnou domácnost se svým bývalým manželem v podání Jiřího Bartošky. Ve chvíli, kdy je víceméně smířená s nenaplněným životem, se setkává s lékařem Františkem, který do jejich všedních dnů vnáší již pozapomenuté emoce. V navázání plnohodnotného vztahu jim však brání Františkova svérázná žena, která se jej vytrvale odmítá vzdát. Helena je navíc vedle svých vlastních problémů nucena řešit i vztahy ve své rozvětvené rodině, která zahrnuje záletnického syna, zamilovanou babičku a ovdovělou sestru.

Snímek režisérky Marie Poledňákové dosud v českých kinech zhlédlo 860 tisíc diváků a v celoročním žebříčku návštěvnosti mu tak bezkonkurenčně patří první místo.